The PositThe Posit to projekt, w którym nie zawsze działo się tak, jak byśmy tego chcieli. Ale po kolei J!!! W 2001 związaliśmy się z klubem „Rebus” działającym przy Miejskim Ośrodku Kultury w żorach. Pierwsze koncerty, pierwsze wyjazdy, nowe kontakty i znajomości, poszukiwania muzyczne, dotarcia, starcia, odejścia i powroty, zmiany w składzie i zaczynanie od nowa, kompletowanie sprzętu. Zagraliśmy kilkadziesiąt koncertów, kilka festiwali, zdobywaliśmy(naszym zdaniem)cenne nagrody, ale nasza muzyka również spotykała się z krytyką, którą bardzo cenimy (jeżeli jest konstruktywna). W 2005r przerwaliśmy nagrywanie singla promującego pierwszą płytę. Powodem przerwania nagrań, było niespodziewane odejście wokalisty zespołu. 


Postanowiliśmy szukać nowego wokalistę i szybko go znaleźliśmy. Grzegorz ”Pekol” Zaradzki znany żorski depchowiec świetnie odnalazł się w roli frontmena i został członkiem The Posit!!! „Pekol” wniósł do zespołu coś nowego, innego, świeżego. W między czasie zainwestowaliśmy w sprzęt, co znacznie poprawiło brzmienie naszego zespołu. Pozyskaliśmy nowego perkusistę, miejsce „Pata” (automat perkusyjny) zastąpił Piotr „Jakuś” Jakuszewski i tym samym nasza muza stała się bardziej energetyczna.Pozbyliśmy się klawiszy, przez co Nuno (gitarzysta) ma większe pole do popisu. W związku z zaistniałymi zmianami The Posit stał się nowym zespołem. W tym momencie The Posit zakończył prace nad pierwszym oficjalnym materiałem nad, którym czuwał Rafał „Kosa” Kossakowski. Muzykę jaką usłyszymy na płycie można określić jako rockowa z elementami alternatywnymi. Niekonwencjonalne pomysły, trochę melodii, klimat nowoczesności, elektroniki, jednym słowem staramy się tworzyć muzykę ze swoim pomysłem . Jeżeli chodzi o warstwę liryczną, to jest to swoista alternatywa na otaczający nas świat, który swą nowoczesnością i pędem spycha nas w stronę materialnego egzystowania.

Nagrania z wywiadu w ramach Studia Dźwięku 17 stycznia 2013 roku

Skład zespołu: Grzegorz Zaradzki-vocal, Michał Dźwierzyński-gitara, Wiesław Lewandowski -gitara,Rafał Woźny-gitara bassowa, Piotr Jakuszewski-perkusja

Miasto: Żory

Kontakt: rafalzolw@tlen.pl, 500410908

The Posit w internecie: 
www.theposit.pl
www.facebook.com/theposit1/


Studenckie Centrum Kultury
ul. Katowicka 95, Opole 45-060
tel. 725 224 689725 224 689