DUSTDUST to pięciu młodych rockmanów o różnorodnych zainteresowaniach i charakterach, tworzących razem wybuchową mieszankę muzyczną. Twórczość zespołu można scharakteryzować jako ultraRock, autorski nurt muzyczny, będący połączeniem mocnego rockowego brzmienia z elementami lirycznej melancholii.

Zespół w obecnym składzie koncertuje od 2013 roku, w trakcie którego nagrał swoje pierwsze utwory, które niedługo później miały swoją premierę na antenie radia Puls. Już w pierwszym roku swojej działalności DUST supportował takie zespoły jak Vintage i Łąki Łan oraz odniósł swój pierwszy festiwalowy sukces na festiwalu Emergenza 2013. W roku 2014 zespół zaprezentował swoją twórczość na licznych festiwalach na terenie całej Polski, podczas których wielokrotnie zajmował miejsce na podium. Rok 2014, to również kolejny supportowy sukces DUST – zespół miał okazję zaprezentować swoją twórczość przed Budką Suflera w trakcie ich ostatniej, pożegnalnej trasy koncertowej.W maju miał swoją premierę pierwszy teledysk zespołu, będący obfitą relacją z licznych występów DUST na wielu polskich scenach. W tym samym okresie DUST miał również swój pierwszy występ poza granicami kraju oraz zaliczył dwa koncerty radiowe z transmisją na żywo, zarówno na radiowej antenie jak i w internecie. Zespół DUST cały czas pielęgnuje swój warsztat, tworząc nowe utwory jak i pracując również nad wizualną stroną swoich koncertów. Na na rok 2015 planuje wydanie pierwszego albumu długogrającego i przygotowuje się do widowiskowej trasy koncertowej promującej owe wydawnictwo.

Koncert zespołu DUST w ramach Studia Dźwięku 19 lutego 2015

Skład zespołu: Przemo Warecki (wokal), Paweł Rogoń (gitara), Krzysiek Konieczny (gitara), Radek Szczepański (gitara basowa), Michał "Drożdżu" Drożdżyński (bębny)

Miasto: Gliwice / Knurów / Katowice

Kontakt: Management - Paweł Nowak, tel. 604-94-22-56, zespoldust@gmail.com

DUST w internecie:
- www.facebook.com/ZespolDust
- www.youtube.com/user/ZespolDustStudenckie Centrum Kultury
ul. Katowicka 95, Opole 45-060
tel. 725 224 689725 224 689