8 lat w Tybecie



Za datę powstania zespołu 8 lat w Tybecie uważamy rok 2005, kiedy to zespół w zupełnie innym niż obecny - czteroosobowym składzie, miał przyjemność zagrać swój debiutancki koncert w Miejsko-Gminnym Ośrodku kultury w Strumieniu. 8lwt grało wtedy głównie covery, a więc utwory "pożyczone" od innych wykonawców. Oprócz częstych zmian w składzie kapeli na przełomie lat zmieniał się również charakter wykonywanej muzyki. Członkowie zespołu stopniowo kierowali swoją twórczość w stronę ciężkich, rockowych brzmień gitarowych, które dziś stały się naszą wizytówką o czym przekonać się można słuchając naszego debiutanckiego wydawnictwa - płyty "Na zesłaniu".



Przez większą część swojej działalności zespół koncentrował się głównie na tworzeniu własnej muzyki i na koncertowaniu. Zagraliśmy około stu koncertów głównie w klubach muzycznych i na dużych scenach Polski południowej. Od dłuższego czasu planowaliśmy również wydanie płyty demo nagranej w profesjonalnym studiu nagraniowym, jednak plany te musieliśmy kilkakrotnie odkładać ze względu na częste zmiany personalne które zachodziły w szeregach zespołu. Obecny skład kapeli wyklarował się dopiero w połowie roku 2012, kiedy zwerbowaliśmy młodego gitarzystę - Wojtka, a kilka miesięcy wcześniej basistę - Dawida. Obaj współtworzyli wcześniej wspólnie młodzieżowy zespół Wild Think, stanowili już więc zgrany duet, dzięki czemu szybciej zaklimatyzowali się w 8lwt.

Zespół 8 lat w Tybecie
od roku 2012 tworzą:
- Dominik Witoszek - wokal, teksty,
- Krzysztof Puda - gitara, wokal,
- Wojtek Mazur - gitara, wokal,
- Dawid Kubeczek - gitara basowa, wokal,
- Grzegorz Korzeniewski - perkusja.



Po dołączeniu chłopaków do zespołu i wspólnym ograniu się na kilku koncertach, całą swoją energię skupiliśmy na wydaniu płyty, która pomogłaby nam w promocji naszej twórczości i otworzyła drzwi do większych klubów i przeglądów muzycznych, gdzie wymagane jest zaprezentowanie profesjonalnie zarejestrowanego materiału.

Nasze marzenie o wydawnictwie płytowym zaczęliśmy spełniać w lipcu 2013 roku, kiedy trafiliśmy do studia nagraniowego Magazine Studio w Knurowie. Tam - zmagając się z zupełnie dla nas nową, studyjną rzeczywistością - udało nam się nagrać na własny koszt 6 utworów, które niedługo później wydaliśmy na płycie demo zatytułowanej "Na zesłaniu".

"Na zesłaniu" to 6 utworów o łącznej długości ponad 35 minut. Są to głównie najnowsze nasze utwory powstałe w ciągu ostatniego roku, chociaż płyta zawiera również i takie kawałki, lub ich fragmenty - jak "Ten czas" - które powstały przy udziale poprzednich członków zespołu w sezonie 2010/2011. Najnowszym utworem, który znalazł się na minialbumie jest tytułowy "Na zesłaniu", który skomponowaliśmy dosłownie na kilka dni przed rozpoczęciem rejestrowania materiału w Magazine Studio. Utwór ten można było jeszcze przed premierą albumu usłyszeć kilkakrotnie na antenie Radiowej Trójki, w ostatnich dniach został także odnotowany w listach przebojów mniejszych, niezależnych rozgłośni radiowych. Wydawnictwo ukazuje nowe, bardziej agresywne rockowe oblicze 8 lat w Tybecie. W dalszym ciągu jednak najmocniejszą stroną zespołu są proste, ale niebanalne teksty, zawierające głęboki przekaz i ładunek emocjonalny.

Nagranie z wywiadu w ramach Studia Dźwięku 18 grudnia 2015 roku
Nagranie z koncertu w ramach Studia Dźwięku 18 grudnia 2015 roku

Skład zespołu:
Dominik Witoszek - wokal, teksty
Dawid Kubeczek - bas, wokal
Wojtek Mazur - gitara, wokal
Krzysztof Puda - gitara, wokal
Grzegorz Korzeniewski - perkusja

Miasto: Strumień

Kontakt: 8latwtybecie@gmail.com

8 lat w Tybecie w internecie:
- www.facebook.com/8latwtybecie
- www.fabrykazespolow.pl/8-lat-w-tybecie
- www.lastfm.pl/music/8+lat+w+Tybecie


Studenckie Centrum Kultury
ul. Katowicka 95, Opole 45-060
tel. 725 224 689725 224 689