proAgeKorzenie zespołu proAge sięgają roku 1985. Wtedy jeszcze jako "Czwarty Wymiar" rozpoczęliśmy naszą przygodę z muzyką. Niestety w roku 1990 dopadła nas proza życia i każdy poszedł w swoją stronę - "Czwarty Wymiar" zawiesił działalność. W roku 2008 zespół reaktywował się. Rok 2010 był ważnym okresem w historii kapeli - do składu przyjęty został Marcin "Kosa" Kosakowski, a nazwa składu została zmieniona na proAge. Rok później nagraliśmy pierwszą demówkę. W roku 2011 po dopracowaniu materiałów ruszyliśmy z koncertami, które jednak musieliśmy wstrzymać w roku 2012, kiedy to gitarzysta i basista - Maciek i Marcin Kwietniowie rozstali się z nami i wyjechali z kraju. Od tego momentu rozpoczęliśmy poszukiwania zastępstwa, co zaowocowało pojawieniem się na basie Darka Skalskiego (który z zespołem związany jest praktycznie od początku), oraz Tomka Papiernika na gitarze. Zawsze chcieliśmy mieć w zespole dwie gitary; to marzenie udało się zrealizować na początku 2014 roku. Po ograniu, przearanżowaniu i odświeżeniu materiału, zaczęliśmy koncertować. W marcu 2014 zagraliśmy pierwszy koncert w składzie sześcioosobowym. Został on zarejestrowany, dając nam możliwość do pokazania się szerszej, internetowej publiczności. W czerwcu 2014 zrezygnowaliśmy jednak ze współpracy z drugim gitarzystą i powróciliśmy do pięcioosobowej wizji proAge. 
Zespół tworzą : Arek "Aru" Grybek - gary, Mariusz "Marian" Filosek - wokal, Darek Skalski - bas, Marcin "Kosa" Kosakowski - klawisze i Tomek Papiernik - gitara. W tym składzie zespół wziął udział w tegorocznej edycji Jura Rock Festiwal w Łazach, zdobywając pamiątkowego "Kulturniaka 2014."

- koncert zespołu proAge w ramach Studia Dźwięku 5 czerwca 2014
- wywiad z zespołem proAge w ramach Studia Dźwięku 5 czerwca 2014

Skład zespołu: Mariusz Filosek - wokal, Arek Grybek - perkusja, Marcin Kosakowski - klawisze, Tomasz Papiernik - gitara, Darek Skalski - bas.

Miasto: Będzin 

Kontakt:  607 991 332, proage.official@gmail.com 

proAge w internecie: 
 - www.reverbnation.com/proage4
 - soundcloud.com/proage_official


Studenckie Centrum Kultury
ul. Katowicka 95, Opole 45-060
tel. 725 224 689725 224 689