FANKYDawno, dawno temu, na pewnym koncercie pewna grupa zagrała utwory nieistniejących już kępińskich zespołów, ale wykonała również 2 utwory nieistniejącej jeszcze kapeli. W ten sposób swój debiut sceniczny miały "Za daleko" i "Nie umiem się śmiać".
Po koncercie, przy herbacie, Darkowi ciągle coś spędzało sen z powiek, bo tak: perkusista już był (Marek "the best of the best" chociaż Niechciał), bardziej niewzruszony od Statuy Wolności gitarzysta Krzysiu (ma, albo nie Malak) był, no i przydałby się ktoś na wokalną "przyczepkę".
Okazało się, że idealnie do nieistniejącego zespołu nadawałby się jeden z wokalistów wspomnianego koncertu. W ten sposób Karol (dźwięcznie brzmiący Brząkała) zasilił szeregi FANKY (bo nazwa też już była - nie było tylko zespołu). Zaczęła się praca nad materiałem muzycznym, od czasu do czasu przerywana na filiżankę herbaty.O pierwszych koncertach, poszukiwaniach basowego brzmienia nie ma co za dużo opowiadać, bo i za dużo tego jeszcze nie było (historia to kiedyś zrozumie - przy herbacie). Wspomnieć należy, że w tym okresie na basie zespół wspomagali: Paweł Jański i Krzysztof Kieruzal.
Ale... jak to mówią: "Szydłem barszczu nie jedzą, a bez basu zespoły nie grają", więc wiosną 2012r. w FANKY pojawił się Bartek Ćwikła, ze swoim 5-strunowym instrumentem basowym. I to by było na tyle w trzeciej osobie narratora. Od tej pory regularnie próbujemy, koncertujemy i popijamy herbatę. Mijały miesiące i nagle przyszły zmiany. Jednak czasami takie "gromy" dodają energii. Tak się stało z nami. Dość szybko za perkusją pojawił się Patryk Hanke, a na bas "tymczasowo" wskoczył Krzysiu. Okazuje się, że powstała bardzo energetyczna sekcja, która pcha FANKY do przodu. 

- wywiad z zespołem FANKY w ramach Studia Dźwięku 12 czerwca 2014

Skład zespołu: Vocal: Karol Brząkała, Gitara, Vocal: Dariusz Leśniarek, Gitara, Vocal: Rafał Kołodziejczak, Gitara basowa: Krzysztof Malak, Perkusja: Patryk Hanke

Miasto: Kępno

Kontakt: kpmalak@interia.pl, 948 787 872 , 880 455 537

FANKY w internecie: 
- www.facebook.com/pages/FANKY/
- www.fanky.pl/Studenckie Centrum Kultury
ul. Katowicka 95, Opole 45-060
tel. 725 224 689725 224 689