Brand New CadillacsPod koniec 2006 r. rockowy zespół, w którym grał Łukasz, szukał wokalisty. Dzięki wspólnym znajomym trafiono na Krzyśka, który tę propozycję przyjął. Próby trwały parę miesięcy jednak po maturach w 2007 r., członkowie zespołu wyjechali do innych miast i na polu bitwy został tylko Łukasz i Krzysiek.

Oboje nadal rozwijali swoje muzyczne pasje. Z wspólnych ćwiczeń wyłonił się duet gitara akustyczna - wokal. Przygotowany materiał prezentowali w knajpach, grając za przysłowiową "pizzę i piwo". W pewnym momencie piosenek było już tak dużo, że akustyczne brzmienie przestało wystarczać, co było iskrą do skompletowania składu rock&rollowych wariatów.AKCJA. Wiosną 2008 r., po miesiącu poszukiwań, udało się. Wokal, gitara, klawisze, bas i perkusja. Nic tylko grać. Szybkie przyswojenie materiału i pierwsze występy. W tym samym roku Eric Clapton na swoim koncercie w Gdyni poznał ze sobą Łukasza i Dawida, który dołączył do zespołu na początku 2009 roku. To wtedy też przyjęliśmy oficjalną nazwę "Brand New Cadillacs" zapożyczoną z tytułu piosenki Vince'a Taylora. 

We wrześniu tegoż roku po wielu spektakularnych występach klawiszowiec-akordeonista wyjechał na studia. Zostaliśmy w piątkę, ale to nie przeszkodziło nam w graniu 20 koncertów rocznie. Dopiero rok 2011 przyniósł konkretne zmiany. Sekcja rytmiczna z powodów edukacyjno-zawodowych opuściła zespół. Uruchomiliśmy kontakty pozostałe po opolskim Jam Session, na którym spodobała się nam gra basisty. W taki oto sposób braki kadrowe uzupełniła dwójka przyjaciół z jednego miasta - Bartek i Andrzej. I choć wcześniej grali razem w kapeli metalowej szybko odkryli co tak naprawdę im w duszy gra. W takim składzie gramy do dzisiaj: Krzysiek, Łukasz, Dawid, Bartek i Andrzej. Nas, wariatów, nie powstrzyma nikt.

Brand New Cadillacs... Rock&Roll Bejbe!

- koncert zespołu Brand New Cadillacs w ramach Studia Dźwięku 27 marca 2014
- wywiad z zespołem Brand New Cadillacs w ramach Studia Dźwięku 27 marca 2014

Skład zespołu: Krzysztof Graca - wokal, harmonijka, Łukasz "Wiehu" Wieszołek - gitara, Dawid "Todi" Doszczątek - gitara, Bartek "Zając" Zajączkowski - bas, Andrzej "Cielak" Cieślak - perkusja

Miasto: Izbicko/Nakło/Opole/Krapkowice

Kontakt: brandnewcadillacs@gmail.com

Brand New Cadillacs w internecie: 
- www.brandnewcadillacs.pl
- www.facebook.com/brandnewcadillacs
- www.youtube.com/user/BrandNewCadillacs
 - soundcloud.com/brandnewcadillacsStudenckie Centrum Kultury
ul. Katowicka 95, Opole 45-060
tel. 725 224 689725 224 689