Projekt XPROJEKT X to Muzyka z duszą. To otwartość na świat, na różne gatunki muzyczne. Zespół powstał w listopadzie 2011 roku. Początkowo miał to być jedynie krótki projekt, kilka utworów. Chcieliśmy zrobić coś innego. Nie wiedzieliśmy jak długo to potrwa, co z tego wyjdzie, czy wyjdzie cokolwiek (stąd nazwa zespołu). Z czasem wzajemnie odkrywaliśmy w sobie coraz większy potencjał, zaczęło nas to wciągać.  A chyba generalnie o to chodzi w tym co robimy, żeby tworzyć taką muzykę, której sami chcemy słuchać. Spotykaliśmy się na salce prób dwa razy w tygodniu. Mięliśmy okazję zagrać na dwóch dużych imprezach w Raciborzu, ale zrezygnowaliśmy. Postanowiliśmy lepiej przygotować się na swój debiut.
Pierwszy koncert zagraliśmy na Końcu Świata w lipcu 2012 r. Sama frekwencja, a później reakcja publiczności dała nam wiele motywacji do działania. Dziękujemy! Nagraliśmy trzy utwory w studio, teledysk do jednego z nich i na tym nie poprzestaniemy. Gramy koncerty również w większych miastach, tak często na ile pozwala nam na to sytuacja finansowa.
Krótko mówiąc robimy muzykę, która naprawdę nam się podoba. Potrzebujemy ludzi, słuchaczy, bo to dzięki nim wierzymy w Projekt X.


Studenckie Centrum Kultury
ul. Katowicka 95, Opole 45-060
tel. 725 224 689725 224 689