Z.B.U.K.UZ.B.U.K.U (prywatnie Michał Buczek) to dwudziestoletni raper urodzony w 1992 roku w Prudniku, mieszkający i studiujący obecnie w Opolu. Raper zasłynął na scenie gościnnym występem na płycie Chady „Jeden z Was” w utworze „Tego nie da się naprawić”, w którym według krytyków wypadł bardzo korzystnie.

Młody wykonawca zwrócił uwagę Chady grając żywiołowy koncert na imprezie „Hip Hop Opole B4 Party” w 2011 roku. Po tej imprezie Chada zaprosił Z.B.U.K.A na wspólną trasę koncertową, co zaowocowało zaproszeniem prudnickiego rapera na album „Jeden z Was”.Kilka miesięcy później po premierze płyty Chady ukazał się solowy numer Z.B.U.K.A pt. „Witam Cię w Polsce” oparty na instrumentalnej wersji utworu Kno „Doin Alright" z płyty „SouthernUnderground” CunninLynguists. Singiel prudnickiego rapera został zobrazowany teledyskiem. Klip w krótkim czasie został wyświetlony kilka milionów razy na portalu youtube.com, dzięki czemu Z.B.U.K.U zyskał grono nowych słuchaczy.

Popularność młodego rapera i jego niewątpliwy talent zaowocowały zaproszeniem na płytę producencką Donatana „Równonoc”. Album sprzedawał się wyśmienicie i w krótkim czasie po premierze zyskał tytuł podwójnej platyny. Z.B.U.K.U pojawił się na nim w utworze „Zew” razem z innymi, wschodzącymi gwiazdami polskiego rapu – Sitkiem oraz B.R.O.

W międzyczasie młody raper zagrał kilkanaście koncertów oraz wystąpił we Wrocławiu grając suport przed amerykańską gwiazdą AZ. W następnej kolejności Z.B.U.K.U przygotowuje się do występu przed Termanology i Lil Fame’m ze składu M.O.P.

W marcu 2013 roku Z.B.U.K.U oficjalnie dołączył do wytwórni Step Records. Nakładem opolskiego labelu ukaże się solowy album rapera o roboczym tytule „Że Życie Ma Sens”.

Skład zespołu: Michał Buczek

Miasto: Prudnik

Kontakt: ZbukIsBog@gmail.com, dawid@steprecords.pl, (+48) 883 027 400

Z.B.U.K.U w internecie:
- www.myspace.com/zbuku
- www.facebook.com/zbuku


Studenckie Centrum Kultury
ul. Katowicka 95, Opole 45-060
tel. 725 224 689725 224 689