Organizatorzy

Radio Sygnały to studencka rozgłośnia z Opola z wieloletnią tradycją. Nasze studio powstało w 1957 roku i przez długie lata działało jako radiowęzeł w akademikach na terenie Wyższej Szkoły Pedagogicznej (późniejszego Uniwersytetu Opolskiego). Po 5-letniej przerwie trwającej od 2000 r. wznowiliśmy działalność wykorzystując platformę, jaką jest Internet. Udało nam się zdobyć grono ponad 150 stałych słuchaczy, a najwyższy wynik słuchalności to ponad 400 osób w jednym czasie. 


Samorząd Studencki tworzą wszyscy studenci studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich prowadzonych przez Uniwersytet Opolski. Samorząd Studencki jest wyłącznym reprezentantem ogółu studentów Uniwersytetu Opolskiego. Samorząd Studencki prowadzi działalność w zakresie spraw studenckich.


Studenckie Centrum Kultury zostało otwarte 15 października 2011 roku. Celem SCK jest zapewnienie odpowiedniego zaplecza infrastrukturalnego do prezentacji, promocji i rozwoju aktywności kulturalnej środowiska akademickiego. SCK łączy działalność kulturalną z edukacją artystyczną na poziomie wyższym. 


Studenckie Centrum Kultury
ul. Katowicka 95, Opole 45-060
tel. 725 224 689725 224 689